ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ-ΕΟΠΥΥ
![](https://www.eumedline.eu/image/200/200/files/images/4235254423.jpg)
Σε δήλωσή του ο Γεράσιμος Βουδούρης εξέφρασε την ικανοποίησή του για την υπογραφή της συλλογικής σύμβασης με τον ΠΦΣ, ενώ επισήμανε ότι η σύμβαση αυτή έχει ιστορική σημασία γιατί είναι η πρώτη και δείχνει τον σεβασμό του ΕΟΠΥΥ προς τους φαρμακοποιούς τους οποίους θεωρεί ότι είναι οι συνεργάτες της διπλανής πόρτας.
Ο πρόεδρος του ΕΟΠΥΥ επισήμανε επίσης ότι «με τους φαρμακοποιούς έγινε το πρώτο βήμα, τώρα ακολουθούν οι γιατροί».