Ο ΙΣΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΠΥΥ
Ο Πρόεδρος του ΙΣΑ, κ.Γιώργος Πατούλης, έδωσε παρόν στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας στον ΕΟΠΥΥ, "ώστε να σταματήσει κάθε εμπαιγμός. Αίτημα του Πανελληνιου Συλλογου Φυσικοθεραπευτών όπως και σύσσωμου του ιατρικού σώματος είναι ένα σαφές χρονοδιάγραμμα αποπληρωμής των οφειλών των Φυσικοθεραπευτών χωρίς περικοπές.
Είναι άξιο αναφοράς ότι υπάρχουν εκκρεμότητες οφειλών από τα ασφαλιστικά ταμεία για χρονικό διάστημα μεγαλύτερο των δύο ετών, γεγονός που έχει προκαλέσει τεράστια οικονομικά προβλήματα. Μάλιστα για τα χρήματα που τους οφείλονται έχουν φορολογηθεί και έχουν πληρώσει 60% προκαταβολή για το εισόδημα του 2012." καταλήγει η ανακοίνωση του ΔΣ του ΙΣΑ.