ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ
![](https://www.eumedline.eu/image/200/200/files/images/onaseio_kentro.jpg)
Ο ασθενής έπασχε από ισχαιμική μυοκαρδιοπάθεια και νοσηλευόταν από τον Ιανουάριο 2012 στην Καρδιολογική Μονάδα Εντατικής Θεραπείας ενώ στην λίστα αναμονής βρισκόταν από τον Φεβρουάριο 2012. Τ
ο μόσχευμα προήλθε από δότη, ηλικίας 40 ετών.Η επέμβαση μεταμόσχευσης πραγματοποιήθηκε από τον κ. Πέτρο Σφυράκη, Διευθυντή της Μονάδας Μεταμοσχεύσεων και την ομάδα του.